slovenske alternativne leto

 otvaram

film na motívy kapely Otras a Petra Varsa Varsavíka (r. K. Grupač, VŠMU  2021)

Hrajú: Tomáš  Vravník, Jana Oľhová, Miro Noga, Vladimír Obšil a i.

 

Krátkometrážny film sa motivicky i hudobne viaže na alternatívnu rockovú skupinu 0TRAS a osudy jej frontmana P. Varsavika. 0TRAS hral na úplne prvom festivale SAL v Bzovíku 1995 (a aj predtým na Slovenskej alternatívnej jari v Lehôtke pod Brehmi), následne na SAL v Osrblí 1997 a minulý rok na Počúvadle 2021. Kapela je s festivalom vyslovene spriaznená a film bol s úspechom uvedený na filmových prehliadkach v Rige, Prahe a Benátkach.

 

Milí priaznivci alternatívnej kultúry, obraciame sa na vás s výzvou o podporenie technického servisu nášho festivalu. Ceny neúprosne rastú vo všetkých sférach a keďže vám chceme priniesť čo najkvalitnejšiu hudobnú produkciu, podporte náš festival akoukoľvek sumou, aby sme mohli pohodlne pokryť technickú rovinu festivalu. Suma , ktorá bude vyzbieraná navyše, bude celá použitá na podporu renovácie kláštora na Bzovíku.
Ďakujeme 
 

 

 HLAVNY PARTNER 01PARTNERI 01  soza logo soza font logo Nadacia SPPhudobny fond logoAKROPOLA LOGO WEB BLACK zahrada logo  LocoProjectantena logo lunter logo MEDIALNI PARTNERI  my   dennikNpopularzoznam sk logohudbask partyportal moja kultura 01gregi logo   rtvs1radio fm50 Rokov Devin logo whiteradio regina  antikvariatik logo ORGANIZATOR  nairam    artchymia